Ateş Ölçerler (Termometreler)

Ateş ölçerler tüm sağlık kuruluşlarında bulunan ve her evde de bulunması gereken bir sağlık ürünüdür. Kullanım alanları ve çeşitleri olmasına karşın tüm termometreler vücut sıcaklığını ölçmek ve kontrol etmek için kullanılır.

Cıvalı termometreler çok uzun süre kullanılmıştır fakat cam olduğu için çok çabuk kırılabilir ve kırıldığında ortaya çıkan cıvanın zehirli etkisi büyük tehlike oluşturduğu için dijital ateş ölçerler üretildikten sonra kullanılmamaktadır.Aynı model içerisinde alkol içeren haliyle de üretilmiştir. Hem cıvalı hem alkollü ateş ölçerler aynı çalışma prensibiyle çalışırlar. Ölçüm sırasında vücut sıcaklığıyla genleşen sıvının derece çizgileri üzerinde ilerlemesiyle sıcaklık ölçümü yapılabilir.

Dijital termometreler neredeyse en çok tercih edilen ateş ölçerlerdir. Çok hızlı ölçüm yaptığı için çok tercih edilmektedir. Hem kırılma ihtimali daha azdır hemde herhangi bir toksik içeriği olmadığı için herhangi bir tehlike oluşturmaz. Dijital ekranı bulunduğu için ölçüm değeri çok daha kolay elde edilir.

Kızılötesi termometreler en hijyenik ateş ölçerlerdir. Hastanelerde kullanıma en uygun ateş ölçerlerdir. Temassız bir şekilde ve saniyeler içinde ölçüm yapabildiği için hem pratik hem kullanışlıdır. Dijital ekranı sayesinde ölçüm sonucu rahatça okunur.Sağlık kurumları tarafından hijyen sebebiyle en çok tercih edilen ateş ölçerdir. Hem alından hem hem kulaktan ateş ölçümü yapabilen modelleri vardır.

Daha detaylı bilgi için:

0262 311 08 63

0532 387 44 97

0541 831 81 18

info@vanacagrup.com

Daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz:
+90 262 311 08 63
satis@vanacagrup.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İletişim