Akülü Tekerlekli Sandalye Nedir?

Akülü tekerlekli sandalyeler, yürüme zorluğu yaşayan, tamamen veya kısmen yürüyemeyen, aynı zamanda da tekerlekleri kol kuvvetiyle çeviremeyecek kişilerin kullanımı için üretilmiş bir üründür. Üzerinde bulundurduğu akü ve motor sayesinde tekerlekler kişinin koçaklarından birinde bulunan kumandalı bölge ile kontrol ettirilerek hareket ettirilir. Kumandalı bölüm genellikle sadece tuşlardan değil yönlendirme amaçlı kullanılan bir joystick de içerir. Joystick rahatlıkla yönlendirme sağlar.

Hastaya biraz da olsa bağımsızlık sağlar. Ulaşımını çok kolaylaştıran bir üründür.Refakatçiye de rahatlık sağlayarak hem hastanın hem refakatçinin hayatını büyük ölçüde kolaylaştırır.

  Özellikleri Nelerdir ?  

Akülü tekerlekli sandalyeler genel olarak ufak tekerleklidir. Her sandalye kendine özel bir minimum ve maksimum hıza sahiptir.Her tekerlekli sandalyenin tırmanabileceği belirli bir açı vardır.Bu tırmanma açısından daha yüksek eğime sahip bir yere tırmanma imkanı yoktur.Hepsinin kolçak ve ayaklık özellikleri farklı, her birinin kendine hastır.

 

Daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz:
+90 262 311 08 63
satis@vanacagrup.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İletişim