Hasta Yatağı, Hasta Karyolalarının yatma yüzeyinde kullanılan bir üründür. Bu ürünler genellikle sünger malzemeden imal edildiği gibi visco, pamuk, ve yaylı sünger olarak da imalat yapılmaktadır. Hasta yatakları genellikle hasta karyolaları ölçülerine göre üretim yapılmış olup zaman zaman standart dışı hasta yatakları ile de karşılaşabilirsiniz. Hasta yataklarının standart boyları 90cm genişlik 190cm uzunluk olarak yaygın şekilde kullanılmaktadır. Yatakların yüksekliği ise çeşitlerine göre değişmektedir. 8cm ye de yatak bulabilirken 17-18cm ye de yatak bulabilirsiniz. Hasta yataklarında dikkat etmeniz gerekenlerden en önemlisi kullanılan sünger malzemenin hammadde yoğunluğudur.

Piyasa da hasta yatakları diye satış yapılan bir çok ürün orjinalin de sünger malzeme olmayıp çeşitli atıklardan da imal edilmekter. Bu konuya çok çok dikkat etmenizi gerekirse aldığınız yatağı satıcınıza açtırmanız da fayda vardır. Yanlış imal edilmiş bir hasta yatağını aldığınız da hastanızın bakım konforunu düşüreceğinizi ve vücut da yara olma ihtimalini artırabileceğinizi unutmamanızı tavsiye etmekteyiz.

Hasta yatakları sünger olan modelleri genellikle hasta karyolasına uyum sağlaması amacı ile 4 parçalı olarak üretilmektedir. Bu yatakların üzeri silinebilir kumaşlar ile kaplanmıştır. 4 parça hasta yatağı genişliği 90cm uzunluğu 190cm ve yüksekliği minimum 8cm max 15cm ile piyasa da değişim göstermektedir. Hasta karyolaların rahatlık ile kullanılan parçalı yataklar 20danste ile 28danste arasında yoğunluğu değişen hammedde ile imal edilmektedir. Hastanızda kullanacağınız yatağın bu değerler aralığında olmasına muhakkak özen göstermelisiniz.

Visco Hasta Yatakları vücut ısısına göre şekil alan bir yataktır. Tamamen yaysız olan visco yataklar ortopedik özelliğe sahiptir. Visco olarak üretilen hasta yatakları sağlık açısında da kullanıma tavsiye edilmektedir. Visco yataklar özelliği bakımından hava alabilmektedir ve terleme, küf, koku gibi rahatsız edici durumlar ile karşılaşmazsınız. Visco yataklar genellikle alt yarısı sünger üst yarısı visco olarak kullanılmalıdır, çünkü tamamen visco olan bir yatak vucut ısısı ile kişinin şeklini alacağından dolayı hareket etmekte zorluk çekilecektir. Bu sebeple alt yarısı sünger üst yarısı visco olan hasta yataklarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Visco hasta yatakları uyku esnasında vücuda olan basıncı en aza indirir ve kan dolaşımını rahatlatır. Kan dolaşımı hızlı olan bir hastanın  bası yarası olma sıkıntısı da azalmış olur.

 

 

 

Daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz:
+90 262 311 08 63
satis@vanacagrup.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İletişim