Nebülizatör cihazı nedir, nebülizatör cihazı sıvı halde bulunan ilaçları cihaz sayesinde buhar haline getirerek solunum yollarıyla ilacın hastaya verilmesine yardımcı olmaktadır. Nebülizatör cihazları basınçlı hava yoluyla çalışarak sıvı ilaçları buharlaştırmaktadır.

Nebülizatör cihazlarının içerisinde kullanılan ilaçlar doktorun uygun gördüğü ölçüde kullanılması gerekmektedir. Genellikle ventolin olarak bilinen ilaçlar kullanılmaktadır. Astım ve koah hastalarında kullanılan nebülizatör cihazlarının kullanımı son derece kolaydır.

Nebülizatör cihazları her yaşta hastalar için kullanılabilmektedir. Nebülizatör cihazı‘nın kullanımı için doktor tavsiyesi ve reçetesi yazılması önemlidir. Solunum yollarına iletilmek istenen ilaçların buhar şeklinde gönderilmesine nebülizatör cihazları yardımcı olur.

Nebülizatör cihazı Nedir.?  ilk olarak 1864 yılında almanya da üretilmiştir. İlk kompresörlü nebülizatör cihazı 1950 yılında üretilmiştir. Ve günümüzde aynı teknoloji biraz daha geliştirilerek kullanılmaktadır.

Nebülizatör cihazları basınçlı hava sayesinde haznesinde bulunan ilacı moleküllerine parçalar. Parçalanmış ilacı buhar şeklinde hazneden çıkışını sağlar ve kişi maske yardımı ile moleküllerine parçalanan ilacı soluk alarak ciğerlerine çekip rahatlamasını sağlar. Nebülizatör cihazları doktor tavsiyesi ile kullanılması önerilmektedir. Cihazlarda kullanılacak ilaçlar doktor tarafından yazılıp reçete ile temin edilmektedir.

Tüm solunum cihazlarını bulundurmaya çalışan firmamızdan ihityacınız olan Nebülizatörü en uygun fiyatla Vanaca Grup Medikal’den temin edebilirsiniz. Tüm nebülizatör cihazları garantili olup sağlık bakanlığı tarafından onaylıdır. Kompresörlü Nebülizatör cihazlarını günümüz teknolojisine uyum sağlayan bir çok ülke üretmektedir.

İstediğiniz tüm cihaz modellerine en uygun fiyatlarla bulabileceğiniz numara 0262 311 08 63 dür. Hemen arayabilirsiniz. Adetli alımlarınız için info@vanacagrup.com email adresimizden fiyat teklifi alabilirsiniz.

nebulizator cihazi
 Nebulizator Cihazı

 

Daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz:
+90 262 311 08 63
satis@vanacagrup.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İletişim