Oksijen Konsantratörü Nedir? Havada serbest halde bulunan oksijeni % 90-% 95 temizleyerek saf hale getirip solunum güçlüğü çeken kişilere iletilmesini sağlayan bir cihazdır.

Oksijen 1772 yılında ilk defa isveçli bir kimyager tarafından (carl wilhelm scheele) tarafından keşfedildi. Fakat Joseph Priestley ingiliz araştırmacı olarak , 1774’te bağımsız olarak oksijeni buldu ve Scheele’nin bulgularından 3 yıl önce yayımladı. Oksijen kullanımının ilk olarak 6 Mart 1885’de York, PA’da pnömoninin tedavisi için oksijen kullanan Dr.George Holtzapple tarafından yapıldığı kaydedildi. 1887’nin ilk dönemlerinde bir kadın yeteri miktarda oksijen depolayan bir cihazdan oksijeni kullandı.

Oksijen Cihazı Nasıl Çalışır?

Oksijen Konsantratörü Nedir? oksijen cihazı olarak da bilinen cihaz, yeteri kadar oksijeni normal şekillerde alamayan kişilere takviye amaçlı kullandırılan tıbbi bir cihazdır. Vücutta bulunan kanın oksijen onayı vardır. Oksijen konsantratörleri normal olarak doktor tavsiyesi üzerine reçete hazır elde edilir. Oksijen cihazları bir priz paneli 220V olacak şekilde elektrik akımı ile beslenerek çalıştırılır. Oksijen konstratörü sürekli olarak hastaya saf oksijeni. Kocaeli Oksijen cihazları 2lt, 5lt, 10lt ısıtıcı olarak satış yapıldığı gibi en çok tercih edilenleri 10lt olan cihazlardır. Kocaeli Oksijen Cihazı satış yapan firması olarak hastanız için en uygun olan cihaz cihazını yönetekteyiz firmamızın uzman ekiplerine danışarak cihazınızı yapıyor. Oksijen Konsantratörü Nedir? sorusunun cevabını bu yazımızda bir kısım alabilmişsinizdir. Daha detaylı bilgiler için mağazamıza beklemekteyiz. Vanaca Grup Olarak hastalarımızın ihtiyaçlarını en uygun oksijen cihazını temin edebilmek için hemen bizimle geçebilirsiniz. 02623110863

Oksijen Cihazına Devlet Ödemesi Varmı?

Oksijen filtreleme cihazı devlet tarafından yani Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilenler. Oksijen cihazları SGK Tarafından iadeli araçlar statüsündedir. Solunum cihazı olan bu şirket kurum ödemesi 01.10.2019 tarihi itibari ile güncel ödeme tutarı 2.064TL dir. Bu ödeme sosyal güvence sahibi

Oksijen cihazları ile ilgili daha detaylı bilgi ve tüm sorularınız için Vanaca Grup dan destek alabilirsiniz. Oksijen cihazı kocaeli de Firmamız tarafından tüm marka oksijen cihazları satışı ve teknik destek hizmeti verilmektedir.

Daha Detaylı Bilgi İçin Aşağıda Bulunan Numaralardan Ulaşabilirsiniz

  • Tel : 0262 311 08 63
  • Cep : 0532 387 44 97

Daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz:
+90 262 311 08 63
satis@vanacagrup.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir